ТЕЛЕКРИТИКА

аналіз українського медіапростору

У Дніпрі відкрили Музей дитинства (фото)

| 0 comments

У Дніпрі 9 лютого відкрили Музей дитинства, філію Дніпровського науково-технічного музею «Машини часу». Як передає кореспондент Радіо Свобода, новий музей розташувався в будинку, де свого часу жили робітники Брянського заводу.

У Музеї дитинства його засновник Михайло Прудников зібрав експонати, які показують дитинство 60-90-х років ХХ століття. Над створенням закладу працювали 6 років, каже він. Перед цим засновник відвідав музеї схожої тематики в Україні та за кордоном – у Вільнюсі, Будапешті, Стамбулі, містах Німеччини.

Як розповів Михайло Прудников, музейна колекція нараховує близько тисячі ретроекспонатів, серед яких гральні автомати, настільні ігри, книжки, іграшки, техніка, фотографії, листівки, посуд, одяг тощо.

Зокрема, в музеї презентують іграшки, виготовлені в Дніпрі, де працював великий комбінат дитячої іграшки, а також іграшки, зроблені на промислових і навіть оборонних підприємствах міста.

«Південмаш випускав іграшкові автомати, «ДМЗ» – робота і літак, завод пластмасових виробів «Хвиля» – різноманітні лабіринти, і окремий був цех для виготовлення хлопавок. Наш рідний комбінат «Іграшка» – асортимент на рік 130 штук. Велосипед «Гном» – теж «південмашівський». Таких випускали 130 тисяч на рік», – сказав керівник музею.

Експозиція розташувалася в трьох залах – «Настільні ігри та ігрові атракціони», «Світ іграшок», «Виставковий артпростір». Її планують постійно доповнювати й оновлювати.

«Наше завдання – створити музей не чогось такого, що є за трьома морями, чогось дефіцитного, а показати ті речі, якими ми гралися в своєму дитинстві», – сказав Прудников.

Деякими експонатами можна тут-таки бавитись.

Також музей приймає в дарунок від містян іграшки з часів їхнього дитинства. Музей існуватиме власним коштом. Також, як повідомив на відкритті міський голова Борис Філатов, місцева влада розглядає можливість надання йому гранту для розвитку.

Domain Names, Domains, Hosting        Web Hosting

коментарі: