ТЕЛЕКРИТИКА

аналіз українського медіапростору

30/09/2020
by iGromada
0 comments

Депутатка і медик-волонтер Яна Зінкевич повідомила, що у неї повторно виявили COVID-19

Народна депутатка з партії «Європейська солідарність», медик-волонтер Яна Зінкевич повідомила, що у неї підтверджено COVID-19.

«З симптомів поки що лише сильна втома. Я уже хворіла один раз на коронавірус, надіюсь, цього разу буде легше. Минулого разу хворіла тяжко, була на кисневому забезпеченні (але не на швл на щастя)», – повідомила Зінкевич у фейсбуці.

Вона також зазначила, що сьогодні аналізи на коронавірус здала вся фракція «Європейської солідарності».

29 вересня також стало відомо, що інший народний депутат, п’ятий президент України, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко підхопив коронавірусну інфекцію.

Того ж дня і заступник голови комітету Верховної Ради з питань молоді та спорту, чемпіон світу з греко-римської боротьби Жан Беленюк (фракція «Слуга народу») повідомив, що захворів на COVID-19.

Сьогодні спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив журналістам, що через значну кількість нових випадків COVID-19 у парламенті керівники депутатських груп і фракцій вирішили скасувати засідання 1-2 жовтня.

 

30/09/2020
by iGromada
0 comments

Волейбол: «Хімік» пробився до наступного раунду Ліги чемпіонів

У Южному Одеської області завершився другий матч першого раунду волейбольної Ліги чемпіонів, де зустрілися два українські клуби – «Хімік» та «Прометей» (м. Кам’янське).

Господарки впевнено зіграли у першому сеті, який завершили  перевагою у п’ять очок – 25:20. Наступні два сети теж відбулися за сценарієм команди з Южного. Як результат, 3:0 (25:20, 25:19, 25:19).

Перша зустріч українських команд також завершилася перемогою «Хіміка» (3:1), який і виходить до другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів.

Наступним суперником українок стане команда «Савіно Дель Бене» з Флоренції.

Матчі відбудуться 6-8 жовтня в Італії та 13-15 жовтня – в Южному.  

30/09/2020
by Ekonomist
0 comments

НБУ послабив гривню на копійку щодо долара

Національний банк України встановив на 1 жовтня курс 28 гривень 31 копійка за долар, це на 1 копійку більше за офіційний курс на останній день вересня.

Регулятор не встиг повноцінно відбити тенденції міжбанківського валютного ринку, де всю другу половину дня 30 вересня національна валюта посилювалася. Станом на 16:25, за даними Finance.ua, котирування впали до 28 гривень 28–30 копійок за долар.

Ще в середині серпня долар оцінювався на міжбанку дешевше більш як на гривню, 17 серпня торги завершилися на рівні 27 гривень 23,5–25,5 копійки за одиницю американської валюти.

30/09/2020
by Ekonomist
0 comments

За один місяць міжнародні резерви України скоротилися майже на 10% – голова Ради НБУ

Міжнародні резерви України станом на 29 вересня становили 26,5 мільярда доларів. Про це повідомив у фейсбуці голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

«Обсяг міжнародних резервів, який на 29.09.2020 становив 26,5 мільярда доларів, є достатнім для стабілізації надмірних коливань на валютному ринку», – повідомив Данилишин.

За даними НБУ, станом на 1 вересня 2020 року міжнародні резерви України складали понад 29 мільярдів доларів. Таким чином, упродовж місяця міжнародні резерви скоротилися на 2,6 мільярда доларів, або майже на 10%. Скорочення міжнародних резервів відзначено вперше за останні чотири місяці.

У вересні НБУ доводилося продавати іноземну валюту для уповільнення девальвації гривні щодо долара США. Попри зусилля регулятора, за півтора місяця національна валюта втратила щодо долара понад гривню.

30/09/2020
by iGromada
0 comments

«Нова українська школа» йде далі початкових класів: уряд заствердив стандарт базової середньої освіти

Кабінет міністрів України затвердив 30 вересня державний стандарт базової середньої освіти, що створює умови для продовження реформи «Нова українська школа» у 5-9 класах з 2022 року, повідомила у середу пресслужба Міністерства освіти і науки.

«Документ визначає структуру та зміст базової середньої освіти і передбачає запровадження низки інноваційних підходів, зокрема – під час оцінювання результатів та організації освітнього процесу. Стандарт базової освіти тісно пов’язаний зі стандартом початкової освіти, оскільки продовжує ідею компетентнісного підходу та інших реформаторських засад», – заявив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет. 

У МОН зазначили, що в документі чітко окреслені ключові компетентності, якими мають володіти школярі по закінченню кожного з двох циклів – адаптаційного (5-6 класи) і базового предметного навчання (7-9 класи), та наскрізні вміння.

Так, перелік основних компетентностей – це вільне володіння державною мовою, здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами, компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій, інноваційність, математична, екологічна, культурна, інформаційно-комунікаційна компетентність, навчання впродовж життя, громадянські та соціальні компетентності, підприємливість і фінансова грамотність.

Згідно з повідомленням МОН, у стандарті базової середньої освіти немає поділу на предмети, натомість є освітні галузі.

«Після затвердження державного стандарту базової освіти стартує робота зі створення типової освітньої програми та модельних навчальних програм, відбудеться їх експертиза і затвердження. Паралельно відбуватиметься розробка системи оцінювання компетентностей, здобутих на рівні базової середньої освіти. З вересня 2021 року розпочнеться пілотування навчально-методичних матеріалів у 5-х пілотних класах Нової української школи. Також на 2021-2022 роки заплановано провести відповідне підвищення кваліфікації педагогів», – зазначили у МОН.

У вересні 2017 року було ухвалено новий закон «Про освіту», який регулює основні засади нової освітньої системи, а у лютому 2018 року уряд затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. Так була започаткова реформа «Нова українська школа» (НУШ).

 

30/09/2020
by Artist
0 comments

Washington Mural Pays Tribute to Ruth Bader Ginsburg

Many Americans are mourning the death of Supreme Court justice Ruth Bader Ginsburg.  Makeshift memorials to the popular liberal justice have sprung up all over the country.  One of them at the site of a  large mural dedicated to the justice in September 2019. Anush Avetisyan has the story, narrated by Anna Rice.VIDEOGRAPHER: Andrey Degtyarev

30/09/2020
by Ekonomist
0 comments

Опівночі 25 копійок та старі банкноти перестають бути платіжним засобом

Старі банкноти та 25-копійкові монети перестануть бути платіжним засобом в Україні о 23:59 30 вересня. Про таке рішення Національний банк України повідомив раніше цього місяця.

«По-перше, монети номіналом 25 копійок та усі банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестають бути засобом платежу під час здійснення розрахунків готівкою та будуть вилучені з обігу з 1 жовтня 2020 року. По-друге, Національний банк буде активніше виводити з обігу паперові банкноти 1 і 2 гривні і монети 1 гривня зразка 1996 року, замінюючи їх на відповідні обігові монети зразка 2018 року», – розповіли в НБУ.

Регулятор повідомив, що громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, на монети та банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років.

До 30 вересня 2021 року це можна буде зробити в усіх українських банках. Після цього і до 30 вересня 2022 року старі монети та банкноти прийматимуть НБУ, «Ощадбанк», «Приватбанк», «Райффайзен Банк Аваль» та ПУМБ.

30/09/2020
by Ekonomist
0 comments

Долар закріпився вище від позначки 28,3 гривні на міжбанку

На українському міжбанківському валютному ринку триває тенденція останніх тижнів, яка полягає у повільному, але постійному знеціненні гривні. В останній день вересня станом на 13:00 котирування становили 28 гривень 30,5–32 копійки за долар, свідчать дані Finance.ua.

У перші години торгів котирування були ще вищими, тому Національний банк України встановив довідкове значення курсу 28 гривень 32 копійки за долар, це на 2 копійки вище за офіційний курс на сьогодні.

Ще в середині серпня долар оцінювався на міжбанку дешевше більш як на гривню, 17 серпня торги завершилися на рівні 27 гривень 23,5–25,5 копійки за одиницю американської валюти.

30/09/2020
by iGromada
0 comments

ЗНО 2021: у МОН визначили терміни основної сесії

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) повідомляє, що основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2021 році розпочнеться 21 травня і триватиме до 15 червня.

За повідомленням, це передбачає наказ Міністерства освіти і науки від 30 вересня, яким затверджений календарний план підготовки і проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

«Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з хімії і завершиться 15 червня тестуванням з географії. Тестування з іспанської, німецької, французької мов відбудуться 24 травня, з англійської мови – 25 травня, з математики – 28 травня, з української мови, української мови і літератури – 1 червня, з історії України – 4 червня, з фізики – 7 червня, з біології – 10 червня», – повідомили в УЦОЯО.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року.

Вступ до вищих навчальних закладів в Україні здебільшого відбувається за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Тестування регулярно проводять з 2008 року.

Цього року ЗНО відбувалося в умовах карантину через пандемію коронавірусу.

 

 

30/09/2020
by Artist
0 comments

Transgender People Still Criminalized in 13 UN Member States, Report Finds

At least 13 United Nations member states still criminalize transgender people, while others use morality and indecency laws to crack down on the trans community, a report showed on Wednesday.Nigeria, Oman and Lebanon are among the nations with explicit anti-trans laws, according to the latest Trans Legal Mapping Report by LGBT+ rights group ILGA World.The research details trans legislation and policies in 143 U.N. member states and 19 other jurisdictions.Many other countries apply “seemingly innocuous” regulations covering offenses such as “public nuisance, indecency, morality [and] loitering” to police trans communities, the report said.However, at least 96 U.N. member states now have provisions for legal gender recognition, according to the research.Violations of trans rights occurred across the world, said ILGA World’s director of programs Julia Ehrt.”Some of the more shining nations when it comes to legal gender recognition are based in the global south, such as Argentina,” she added.Eight years ago, Argentina joined a handful of countries that let trans people change their gender on official identity documents without physical or psychological tests.In Britain, there has been a ferocious debate in recent years over reforming the 2004 Gender Recognition Act, pitting some feminists against parts of the trans community.The British government launched a consultation two years ago on overhauling the law to allow “self-ID” in England and Wales — a reform opponents said could allow predatory men access to women-only spaces such as toilets.”In the UK, the debate is particularly fierce when you compare it with other debates in European states and I think [it] has, in a certain way, been exported to many of the other Commonwealth countries,” Ehrt said.The report also highlighted some positive developments for trans people over the past two years.Nine countries have taken steps to make it easier for people to change their name and gender classification on official documents such as birth certificates since 2018.British lawmaker Crispin Blunt, chairman of the All-Party Parliamentary Group on Global LGBT+ Rights, said the government’s decision to scrap the “self-ID” proposal meant it was “a particularly wretched time in the UK.””Britain continues to claim global leadership on LGBT+ rights but has just decided not to update its own processes,” Blunt said.”Now 25 nations, with more to follow, show us a better example of how to respect the basic human rights of trans and gender diverse people,” he added.

30/09/2020
by iGromada
0 comments

Ліга чемпіонів: «Динамо» розгромило «Гент» – 3:0

Київське «Динамо» 29 вересня успішно реалізувало останній крок на своєму шляху до групового турніру найпрестижнішого клубного змагання Європи – Ліги чемпіонів. Динамівці у вівторок ввечері на НСК «Олімпійський» провели матч-відповідь проти «Гента», розгромивши бельгійську команду із рахунком 3:0.

Відкрив рахунок поєдинку Віталій Буяльський, дубль оформив Карлос де Пена, а третій гол у ворота суперника забив Жерсон Родрігес.

У першому матчі на виїзді кияни теж здобули перемогу 2:1.

Матч проходив без глядачів через заходи із запобігання поширенню коронавірусу.